Y402520K0000T6R
Manufacturer Part Number : Y402520K0000T6R
RoHs Status : RoHS non-compliant
Manufacturer/Brand : Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Stock Condition : In stock
Description : RES SMD 20K OHM 0.01% 1/2W 2010
Ship From : Hong Kong
Datasheets : Y402520K0000T6R.pdf
Shipment Way : DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
Request Quote
Quantity
Company Name:
Contact Name:
Your Email:
Phone:
Message:
Company Type:
  • Verify:
Part No. Y402520K0000T6R
Manufacturer
Lead Free Status / RoHS Status RoHS non-compliant
Quantity Available In stock
Datasheets Y402520K0000T6R.pdf
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Supplier Device Package 2010
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Series FRSM
Resistance 20 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)